Garšu brauciena 9.posms - Ziemeļkurzeme


2020.gada 18.jūlijā norisinājās auto orientēšanās sacensību “Garšu brauciens” 9.posms, kura laikā apciemojām vietējos ražotājus Ziemeļkurzemē. 

Dienu uzsākām vietā, kur saplūst laiks, daba un mūzika - skaistā Jaunmoku pils dārzā, kur saimnieki cienāja dalībniekus ar 5 veidu zāļu tējām. Savukārt maršrutu noslēdzām Ventspilī - pilsētā ar rītdienu! Izsakām sirsnīgu pateicību par palīdzību pasākuma organizēšanā Jaunmoku pils saimniekiem, kā arī Ilzei Ķirsei no Ventspils TIC.


Ziemeļkurzemes posmā piedalījās 41 ekipāžas, kuras apzinīgi apmeklēja visus kontrolpunktus un ar neslēptu azartu pildīja sacensību organizatora uzdotos uzdevumus. Lai gan vairākām ekipāžām nācās uzgaidīt motociklu parādes sastrēgumā, gandrīz visi dalībnieki apciemoja visus maršrutā iekļautos ražotājus. Tāpat arī uzmeklēja papildus punktu objektus, piemēram, Dundagas pili un Irbenes Radioteleskopu. Atrada arī zirgu pajūgu, lasīja gailenes un fotogrāfējās spoku pilsētā. 

Lai gan visas ekipāžas bija lieliskas, vēlamies atzīmēt četras labākās – Tam Ta Ram”, “Bumbierenes, “Smaidu ekspresis un “SaLa” . Vēlreiz apsveicam uzvarētājus!

Ziemeļkurzemes posmu uzsākām, apciemojot "Pūres Šokolādes” muzeju, kur top brīnumgardas, ar ogu gabalņiem dekorētas šokolādes trifeles. Šī uzņēmuma kaislība noteikti ir šokolāde!

Tālāk devāmies uzzināt ko vairāk par “Klapkalnciema Zivīm”, kuru saimnieki Kristīne un Kaspars mūs cienāja ar gardām zivs uzkodām un stāstīja par zvejniecību Kurzemes piekrastē. 

Mūsu ceļš turpinājās uz Mērsraga pusi, kur mūs sagaidīja “Ogas Kārums” (Z/S Mazkuģnieki – 2”) saimniece Elīna. No pašu audzētām ogām Elīna gatavo lieliskus mājas zefīrus un citus ogu pārstrādes produktus.

Tāpat apciemojām saimniecību Lubezerē – SIA “Lubeco”, kas ir arī zīmolu “Pikolo” un “Latvijas Zemene” radītāji. Šeit baudījām veselīgus našķus, kas pagatavoti no Latvijā audzētām ogām un augļiem. 

Dodoties uz Ventspils pusi, apciemojām arī vairākus ražotājus Dundagā, kas mūs sagaidīja pilsētas tirgus laukumā. Paldies Alandai Pūliņai no Dundagas TIC par palīdzību šī pasākuma organizēšanā. Apskatījām Irbenes Radioteleskopu un Dundagas krokodilu, kā arī uzdziedājām pie Valpenes piramīdas un Slīteres silu skata tornī. 

Ventspilī mūs laipni sagaidīja Radošās Maizes Laboratorijas “RaMaLa” saimniece Ruta, kas izstāstīja par sava uzņēmuma labo misiju – maizes terapijas nodarbību organizēšanu vardarbībā cietušiem bērniem.

Ciemos mūs uzņēma arī viesmīlīgais vīndaris Dainis Plūme no “Windau Wines”. Šeit top lielisks bērzu sulas sidrs! Kā arī apciemojām alus darītavu

“Courlander”, kas savu mājvietu ierīkojuši vienā no senajām tirgus laukuma ēkām.

Sacensību rezultātus iespējams apskatīt šeit.

Plašāku foto galeriju no Ziemeļkurzemes posma iespējams skatīt šeit. 


“Garšu brauciena” 9. posms ir noslēdzies, bet mēs savukārt gatavojamies nākamajam posmam, kas tiks organizēts 12.septembrī, Vidzemē. Jaunākā informācija par “Garšu brauciena” jubilejas posmu pieejama mūsu mājas lapā un Facebook lapā. 


Pasākuma organizatori “Blueberry Travel”/”Mellenes ar pienu”